Skip to main content

Materiały na zdjęciu : pastele w kredkach Conté a Paris, profesjonalne
akwarele Winsor&Newton w kostkach, próbki farb akrylowych Liquitex

 

Jak wiadomo, w konkursach plastycznych zawsze warto brać udział. Nie chodzi tylko o szansę wygranej, ale i o rozwój umiejętności pracy na zadany temat oraz w określonym terminie. Poniżej znajduje się spis stron, które na bieżąco aktualizują bazę danych o konkursach zarówno dla artystów profesjonalnych, jak i początkujących czy hobbystów.

 

Zaczynając od konkursów najbardziej prestiżowych – portal  Rynek i Sztuka prowadzi akcję  “Artysto – aplikuj!”, gdzie podaje najważniejsze konkursy artystyczne krajowe i zagraniczne. Skierowane są głównie do artystów zaawansowanych, studentów i absolwentów szkół artystycznych.

 

Poważniejsze, zagraniczne konkursy znajdziecie na stronie “e−flux” udostępniającą wydarzenia, wystawy międzynarodowe i inne + mają listę mailingową, dzięki której nic nie przegapisz.

 

Strona “Aktualne konkursy plastyczne” poświęcona jest konkursom plastycznym, literackim, filmowym, fotograficznym oraz edukacyjnym – w kraju i za granicą. Liczne z nich poświęcone są projektowaniu plakatów, loga, produktów, rysunkom satyrycznym.

 

Platforma Kultury udostępnia zarówno konkursy, jak i programy stypendiów, dotacji, staży, warsztatów i innych.

 

Portal “Planeta Sztuki” udostępnia drobne konkursy plastyczne dla miłośników sztuki.

 

Związek Polskich Artystów Plastyków udostępnia aktualne konkursy plastyczne na swojej stronie.

Dla osób uczących się w szkole, poniżej 19 r. życia jest dużo konkursów nie tylko plastycznych na stronach: Konkursy dla dzieci ; Konkursy ;

elwira