Malarstwo

Nowa kolekcja prac – od września

 Elwira Wałaszewska malarstwo obrazy  

WENA

Akwarela na papierze bawełnianym Arches HP/300gr
Rozmiar: 22 x 22 cm
Rok: 2021

Kiedy jest idealne połączenie weny, równowagi wewnętrznej i inspiracji, dzieje się magia! ⭐️
Przy tej pracy totalnie mnie poniosło i zmieniła się jego koncepcja w trakcie malowania. Można powiedzieć, że moja wymyślona muza sama zmieniła swoje znaczenie i została moją patronką nocnej weny.
🌙 O CZYM BĘDZIE NOWA KOLEKCJA?
Kolekcja będzie zawierała około 20 małoformatowych prac, które są uzupełnieniem do większych obrazów, podzielonych na różne serie tematyczne. Każdy z nich łączy pewien etap podróży w głąb siebie, które wzajemnie na siebie wpływają.
Elwira Wałaszewska malarstwo obrazy

 

ODBICIE

Akwarela na papierze bawełnianym Arches HP/300gr
Rozmiar: 25 x 19 cm
Rok: 2021

Motyw ptasiego lusterka jest uzupełnieniem do większej pracy z kobietą – łabędziem, która powstanie później.

Prace dostępne w sprzedaży – akwarele

Akwarela, z ramą 58x58cm
 

Akwarela, z ramą 58x58cm
Akwarela, z ramą 60x80cm
Akwarela, 100x80cm
Akwarela, 100x80cm

Prace sprzedane

 

Akwarela, z ramą 58x58cm
Olej na płótnie, średnica 31cm
Akwarela i szlagmetal, z ramą 52x52cm
Akwarela, 20x20cm
Technika mieszana, 120x100cm

Priorytetem moich poszukiwań twórczych jest oddanie postaci zanurzonych w ich własnym, wewnętrznym krajobrazie psychicznym. Przedstawiane portrety koncertują się na treściach emocjonalnych, skrywanych myślach i pragnieniach, a towarzysząca im roślinność wprowadza aurę tajemniczości. Wskazówką do zrozumienia przedstawionych sytuacji są tytuły obrazów.

Prace akwarelowe wykonuję w klasycznej technice akwareli mieszanej, czyli łączącej metodę malowania na mokro i na sucho. Akwarele malowane są na bawełnianym, bezkwasowym papierze prasowanym na gorąco. Każdy element obrazu powstaje poprzez nakładanie wielu warstw laserunków, dzięki czemu uzyskuje głębię kolorów. Doskonała precyzja i pewność ręki pozwala mi na wydobycie szczegółów, które są charakterystycznym elementem moich prac. Z kolei obrazy olejne malowane są na płótnie lnianym, również w metodzie laserunków. Przykładam sporą wagę do jakości użytych materiałów.