Malarstwo

Prace dostępne w sprzedaży – akwarele

Akwarela, z ramą 58x58cm
 

Akwarela, z ramą 58x58cm
Akwarela, z ramą 60x80cm
Akwarela, 100x80cm
Akwarela, 100x80cm

Prace sprzedane

 

Akwarela, z ramą 58x58cm
Olej na płótnie, średnica 31cm
Akwarela i szlagmetal, z ramą 52x52cm
Akwarela, 20x20cm
Technika mieszana, 120x100cm

Priorytetem moich poszukiwań twórczych jest oddanie postaci zanurzonych w ich własnym, wewnętrznym krajobrazie psychicznym. Przedstawiane portrety koncertują się na treściach emocjonalnych, skrywanych myślach i pragnieniach, a towarzysząca im roślinność wprowadza aurę tajemniczości. Wskazówką do zrozumienia przedstawionych sytuacji są tytuły obrazów.

Prace akwarelowe wykonuję w klasycznej technice akwareli mieszanej, czyli łączącej metodę malowania na mokro i na sucho. Akwarele malowane są na bawełnianym, bezkwasowym papierze prasowanym na gorąco. Każdy element obrazu powstaje poprzez nakładanie wielu warstw laserunków, dzięki czemu uzyskuje głębię kolorów. Doskonała precyzja i pewność ręki pozwala mi na wydobycie szczegółów, które są charakterystycznym elementem moich prac. Z kolei obrazy olejne malowane są na płótnie lnianym, również w metodzie laserunków. Przykładam sporą wagę do jakości użytych materiałów.


Aby umówić się na obejrzenie obrazu na żywo wystarczy wysłać maila na: akwarele1@gmail.com, podając numer obrazu. Spotkanie nie zobowiązuje do zakupu, można się na spokojnie potem zastanowić, a nawet wypożyczyć obraz aby zobaczyć, jak się będziecie z nim czuli w domu 🙂