Witaj!

Nazywam się Elwira Wałaszewska, w 2018r ukończyłam wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze specjalizacją rzeźby. Jako jedyna absolwentka tego wydziału wykonałam dyplom z malarstwa figuratywnego wyłącznie w technice akwareli, którą rozwijałam przez cały okres studiów.

 

Stworzyłam autorski cykl portretów osobowościowych, w których łączę pracę na zlecenie z własną wizją artystyczną. Uwielbiam bezpośredni kontakt z odbiorcą, to daje mi mnóstwo pozytywnej energii. Obrazy z mojej pracowni znajdują się w Polsce, Anglii, Niemczech, Austrii, Norwegii, Grecji, USA, Irlandii, Australii, Holandii i Dubaju.

 

Jestem również właścicielką marki Och Psino. Moje prace można nabyć bezpośrednio ode mnie, nie uczestniczę w Aukcjach Młodej Sztuki, o których pisałam pracę magisterską.

Dlaczego akwarela?

 

Akwarela fascynuje mnie od zawsze. Zarówno jako technika malarska – nieokiełznana, pełna niespodzianek, niesamowitych efektów, ale i ograniczeń – jak i podejście do niej wśród środowiska artystycznego. Jest rzadko używanym medium w kręgach ASP,  przez co świadomość jej możliwości jest znikoma. Uwielbiam wyzwania, więc słysząc na wydziale Malarstwa “my tu się zajmujemy poważnym malarstwem, a nie akwarelkami”, byłam jeszcze bardziej zainteresowana tą techniką. Poznawanie jej możliwości i pokonywanie przeszkód, które stawia, uzależnia i ekscytuje. Wymaga niesamowitej precyzji i pewności w nakładaniu farb na papier. W przeciwieństwie do oleju czy akrylu nie można nanosić w nieskończoność poprawek, farba szybko wchłania się w papier i wszelkie błędy są ciężkie do skorygowania. Malowanie nią zawsze mnie ekscytuje. Nigdy nie wiem, czy za chwilę nie popełnię błędu, przez który będę musiała zacząć całą pracę na nowo.

Bio

Elwira Wałaszewska (Salimzianowa)
ur. 1993, Ukraina
od 2000 mieszka w Polsce

Edukacja

2013-2018  Malarstwo, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
2009-2013  Liceum plastyczne im. Wojciecha Gersona w Warszawie
od 2004  rozwój pod okiem prywatnej mentorki Berty Wysockiej

Wybrane wystawy zbiorowe

2018 – The Time – Temple of Dreams Museum & Gallery, Warszawa
2018 – Wystawa dyplomowa malarstwa – Galeria Dom Artysty Plastyka, Warszawa
2017 – Wystawa rysunku pracowni 67 – wydział Malarstwa ASP, Warszawa
2015 – Nie tędy droga – Noc Muzeów na wydziale Malarstwa ASP, Warszawa
2014 – Zima w malarstwie – Wyszków
2013 – VI konkurs malarski Zadra – Galeria Zadra, Warszawa