Skip to main content

magazyn Kwartalnik i Sztuka, magazyn Arteon, Notes Na 6 Tygodni, katalog Art Fresh Festival 7

Postanowiłam spisać w jednym miejscu najlepsze, moim zdaniem, polskie portale informacyjne o aktualnych wydarzeniach z rynku sztuki. W spisie tym znajdują się również blogi bądź strony magazynów, które mogą dostarczyć nam wielu ciekawostek ze świata sztuki oraz spis aktualnych wystaw i wydarzeń. A więc, do czytania!

Materiały na zdjęciu:  magazyn Kwartalnik i Sztuka, magazyn Arteon, Notes Na 6 Tygodni, katalog Art Fresh Festival 7

 

Serwis Artysta poświęcony jest polskiemu środowisku artystycznemu. Można tam założyć swoje konto, poznawać nowych twórców, pokazywać swoje prace. Znajduje się tam również forum artystyczne, spis artystycznych miejsc, kalendarium wystaw.

 

Rynek i Sztuka  to największy portal artystyczny z polskich stron.  Znajdziesz w nim informacje o aktualnych aukcjach, rankingi, katalogi, artykuły i wywiady z artystami.

 

Art info skupia się na wszelkich informacjach artystycznych, takich jak: wystawy, aukcje, katalogi, magazyny, artyści itp. W zakładce ogłoszenia znajdziemy poszukiwania kolekcjonerów na zakup lub sprzedaż obrazów sławnych artystów.

 

Culture  to serwis informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. Można tu znaleźć liczne sylwetki artystów, recenzje, eseje, opisy i informacje o instytucjach kultury.

 

Portal Numarte skierowany jest zarówno do profesjonalnych galerii i domów aukcyjnych, jak i do indywidualnych kolekcjonerów i inwestorów. Zawiera prognozy, statystyki, rating artystów i indeksy.

 

Z serwisu Wealth Solutions  interesuje nas tylko zakładka centrum prasowe, w której znajdują się krótkie artykuły o rynku sztuki. Należy jednak dokonać selekcji między artykułami o zegarkach czy  whisky i koniaku. 🙂

 

Bogato ilustrowany kwartalnik Artysta i Sztuka dla artystów  i wszystkich miłośników malarstwa, rzeźby, rysunku i fotografii i grafiki. Jedyny taki, w którym są wywiady z polskimi i zagranicznymi artystami, których sztukę doceniam 🙂

 

 Firma Media&Work zajmuje się Art Marketingiem, zaś na swojej stronie prowadzi artykuły dla początkujących artystów.

elwira