Portret na zamówienie ze zdjęcia

Portret na zamówienie jest prezentem ponadczasowym – może upamiętniać ważne dla nas chwile w życiu, nowy etap, zawarcie związku małżeńskiego, ale i podkreślić naszą osobowość.  Prezentując komuś jego portret pokazujemy nasze uczucia do tej osoby, jak ją widzimy i jakie emocje kojarzą nam się z nią najmocniej.

Dodatkowo wiadomym jest, iż portret należy zamówić z wyprzedzeniem – jest więc to akcent podkreślający pamięć o danej osobie, o naszych zaplanowanych chęciach uszczęśliwienia jej. Taki prezent na długo zostanie w sercu obdarowanej osoby.

 


Jakie portrety na zamówienie maluję?

.

     Wykonuję portrety indywidualne, pary, ślubne, dzieci oraz rodzinne. Obrazy maluję wyłącznie profesjonalnymi farbami, dzięki czemu praca będzie trwałą na lata pamiątką, stając się integralną częścią pamięci o rodzinie i bliskich. Specjalizuje się w technice olejnej na płótnie i akwareli na papierze. W obu mediach realizm postaci jest na tym samym poziomie.

.

• technika olejna:
     Portret olejny malowany jest na płótnie lnianym lub bawełnianym. Kolory są bardzo intensywne, dodatkowo można nanosić farbę grubo, aby utworzyła się ciekawa malatura. Jest to najbardziej znana technika malowania portretów od stuleci. Olej do całkowitego wyschnięcia potrzebuje kilku miesięcy, dlatego dopiero po tym czasie może być werniksowany – inaczej farba popęka za kilka lat. Czas wykonania – od 2 tygodni do 2 miesięcy.

• technika akwareli:
     Pozwala na oddanie drobnych szczegółów, bardzo małych formatem twarzy a także lekkich, rozmywających się plam. Akwarele maluję na najlepszym, bawełnianym papierze Arches HP o gramaturze 300gr/m2. Malowanie portretów akwarelą jest znacznie cięższe, niż pozostałymi technikami, a profesjonalnie zajmuje się tym tylko kilku malarzy w Polsce. Możesz więc mieć pewność, że nikt nie będzie miał podobnej pracy 🙂 Czas wykonania – od 1 tygodnia do 1 miesiąca.

 

Czy prace są czymś zabezpieczone?  Akwarele zabezpieczam nieżółknącym werniksem w sprayu firmy Talens, który uodparnia je na działanie światła i wilgoci. Prace olejne (przy moim sposobie malowania) powinny być werniksowane dopiero po 4-6 miesiącach. Za dodatkową sumę 25 zł mogę dołączyć do obrazu pędzel i werniks w buteleczce wraz z instrukcją i datą użycia go samodzielnie. 

 

 

.

Och, psino!

Portrety psów w lekkiej, ilustracyjnej stylistyce.

Od tego roku możesz zamówić u mnie wykonanie portretu swojego pupila w Twoich ulubionych kolorach! 

Portrety psin maluję wyłącznie akwarelą na papierze – jest to idealna technika do oddania rozlewających się swobodnie plam kolorów. Portret może być malowany na podstawie kilku różnych zdjęć.

Śledź mnie na instagramie!

.

 


 

Portret na zamówienie ze zdjęcia Warszawa

Jak zamówić portret?

.

     •  Aby wycenić zamówienie należy wysłać kilka zdjęć danej osoby/pieska na mail: akwarele1@gmail.com, podać wybrany format, ilość osób/zwierząt i termin realizacji. Staram się odpisywać na maile tego samego dnia, więc dostaniesz szybką odpowiedź.
     •  Przed rozpoczęciem pracy wysyłam projekt obrazu do omówienia. Potwierdzeniem złożenia zamówienia jest bezzwrotny, 40% zadatek, wpłacany po zaakceptowaniu projektu. Po ukończeniu obrazu pobieram resztę wynagrodzenia i wysyłam pracę.
     •  Ceny zależą od wybranej techniki i rozmiaru. Możliwy odbiór osobisty na terenie Warszawy lub wysyłka kurierem – 20 zł.
….•  W cenę akwareli wliczona jest podstawowa ramka z passe-partou i szybką plexi. Prace olejne oprawiane są na życzenie w sklepie z oprawą.

A4 (30x20cm)      –     1 osoba
A3 (40x30cm)      –     1-2 osoby
B3 (50x35cm)      –     1-4 osób
B2 (70x50cm)      –     1-5 osób
A1 (80x60cm)      –     2-7 osób
B1 (100x70cm)    –     2-9 osób

 

 

 

Odpowiedzialność za prawa autorskie do materiałów, na podstawie których ma być namalowany portret na zamówienie, leży po stronie zamawiającego.