Szukasz prezentu dla bliskich?

Portret na zamówienie ze zdjęcia będzie niepowtarzalną pamiątką! Jest to ponadczasowy prezent – podkreśla pamięć o danej osobie, o naszych zaplanowanych chęciach uszczęśliwienia jej. Pozwól, że namaluję dla bliskiej Ci osoby portret, który na długo zostanie w jej sercu, a także stanie się rodzinną pamiątką. Zadbam o podobieństwo postaci, terminową realizację i szybką wysyłkę do każdego miasta w Polsce i za granicą. Oferuję dwa rodzaje portretów: osobowościowy i klasyczny.
Portret osobowościowy

Portret pary

Olej na płótnie

Rozmiar 80x60cm.

Portret miał przedstawiać parę na tle autostrady do Dubaju w humorystycznym bardziej klimacie niż realistycznym. Zawiera liczne odniesienia do pasji, zainteresowań, edukacji i zawodów pary.

Gabriel

Olej na płótnie

Rozmiar 80x60cm.

Głównym bohaterem obrazu jest Gabriel, przedstawiony na tle pustyni, na której mieszkał podczas wydarzenia Burning Man. Lustra wokół głowy symbolizują pamięć i tak jak aparat zapisuje nasze wspomnienia, tak one przedstawiają rzeczy ważne dla portretowanego, którego wielką pasją jest fotografia.

Chrzan

Olej na płótnie

Rozmiar 90x60cm

W tak nietypowy sposób moja klientka chciała przedstawić swojego partnera, który ma na nazwisko Chrzan. W tym portrecie nie ma nic przypadkowego, zawiera on ukryte symbole, które odnoszą się do jego osoby i zainteresowań.

Portret z lwem

Olej na płótnie

Rozmiar 70x50cm

Portret został namalowany jako prezent od pracowników dla szefa. Oczywiście lew nie jest tu bez przypadku, bo firma nazywa się Lion Safety Security.

Agnieszka

Akwarela na papierze

Rozmiar 70x50cm

Portret stylizowany poprzednimi epokami. Został zaprezentowany na wystawie zbiorowej „The Time“ w Temple of Dreams Museum & Gallery.

Portret na zamówienie ze zdjęcia Warszawa

Karol

Olej na płótnie

Rozmiar 40x30cm

Portret został namalowany na podobiznę portretu Karola II Habsburga, którym obdarowany jest zafascynowany. Okazał się takim "strzałem w 10", że właściciel swojej podobizny poprosił o wykonanie kopii portretu Karola i teraz obie wersje wiszą obok siebie.

Czym jest portret osobowościowy?

Portret osobowościowy jest moim autorskim projektem, w którym łączę wiedzę o danej osobie z moją artystyczną wizją i realistycznym warsztatem. Jest to idealny prezent dla najbardziej wymagających wielbicieli sztuki.

 

Portret jest stworzony na podstawie tego, na czym portretowanej osobie najbardziej zależy. Pokazuje jej pasje, sukcesy życiowe, zawody, a także status społeczny. Wszystkie elementy na obrazie tworzą spójną historię, w której tło i przedmioty dopowiadają to, czego nie widać na samej twarzy. Kolorystyka każdego elementu, co ważne, oddziałuje z charakterem osoby.

 

Wodzimy wzrokiem po każdym szczególe obrazu jak po kolejnych linijkach tekstu. Jest to historia stworzona z różnych rozdziałów życia, która wciąga odbiorcę niczym dobra powieść!

Jak  pracuję

Jak powstaje taki portret?

Portret osobowościowy tworzę na podstawie opisu danej osoby, jej zdjęć twarzy, sylwetki i wszystkiego, co uznajesz za ważne, aby ją odpowiednio namalować. Prace wykonuję w technice oleju na płótnie, nakładając wiele warstw laserunków, aby stopniowo budować historię.

Jaką techniką maluję?

Portret olejny malowany jest na płótnie lnianym (które jest trwalsze od bawełnianego). Do malowania używam wyłącznie profesjonalnych farb z linii artystycznej – Williamsburg, Talens Rembrandt, Winsor&Newton Artists’ Oil Colours. Jest to najbardziej znana technika malowania portretów od stuleci. Olej do całkowitego wyschnięcia potrzebuje kilku miesięcy, dlatego dopiero po tym czasie może być werniksowany – inaczej farba popęka za kilka lat.

Czas wykonania pracy

Od pierwszych rozmów do ostatecznej wersji obrazu mija wiele etapów, które różnią się czasem wykonania – w zależności od wizji obrazu. Oczywiście rozmiar pracy również ma tu znaczenie, jak i ilość aktualnych zleceń. Dlatego warto zarezerwować termin od 3 tygodni do 3 miesięcy wcześniej, niż okazja, na którą ma być wręczony.

Przebieg pracy twórczej

Na początku potrzebuję czasu aby pojawiła się wizja portretu, na podstawie naszych rozmów. Następnie wykonuję kilka projektów, z których wybieramy najlepszy i dalej go omawiamy, aby uwzględnić wszelkie szczegóły i nawiązania. Dzięki temu doskonale wiesz, czego się możesz spodziewać po efekcie końcowym. Po zaakceptowaniu projektu końcowego zabieram się do malowania portretu i na bieżąco wysyłam zdjęcia pracy – aby można było nanosić poprawki. Olej ma tę zaletę, że można go nieskończenie poprawiać, więc podobizna postaci jest gwarantowana.

Werniksowanie

Aby utrwalić farbę, należy zawerniksować obraz po upływie 4-6 miesięcy. Jeżeli obdarowana portretem osoba jest z Warszawy – umawiamy  się osobiście po odbiór pracy i po kilku dniach jest gotowa do zabrania. Jeżeli zaś mieszka w innym mieście – wskazuję miejsce, w którym może to zrobić sklep plastyczny lub umawiamy się na odbiór pracy kurierem.

Widełki cenowe:

Praca wyceniana jest na podstawie ilości rzeczy, które mają się znaleźć na portrecie. Od tego zależy czas jej malowania. Portrety maluję w następujących formatach:

B2 (70 x 50 cm) – od 1700 zł do 2500 zł

A1 (80 x 60 cm) – od 2300 zł do 3500 zł

B1 (100 x 70 cm) – od 3000 zł do 5000 zł

Umowa poufności

Jeżeli nie chcesz aby obraz był pokazywany na mojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, wystarczy dać znać. Możemy również podpisać umowę poufności przed wykonaniem pracy. Nie wpływa to na cenę obrazu i zachowuje prywatność portretowanej osoby.

Portrety klasyczne

Jakie portrety na zamówienie należą do klasycznych? Są to portrety indywidualne, pary, ślubne, dzieci oraz rodzinne. Skupiają się na idealnym ujęciu twarzy i dekoracyjnym tle.

Portret na zamówienie ze zdjęcia Warszawa

Portret żony

Akwarela na papierze / A3

Portret na zamówienie ze zdjęcia Warszawa

Portret kobiecy

Akwarela na papierze / 30x30cm

Portret na zamówienie ze zdjęcia, Warszawa

Portret z pieskiem

Akwarela na papierze / A3

Portret na zamówienie ze zdjęcia, Warszawa

Portret rodzinny

Olej na płótnie / A1

Portret na zamówienie ze zdjęcia, Warszawa

Portret żony

Akwarela na papierze / A3

Portret na zamówienie ze zdjęcia, Warszawa

Portret firmowy

Akwarela na papierze / A3

Portret na zamówienie ze zdjęcia, Warszawa

Portret rodziców

Olej na płótnie / B3

Portret na zamówienie ze zdjęcia Warszawa

Portret dziecka

Akwarela na papierze / A4

Portret na zamówienie ze zdjęcia, Warszawa

Portret pary

Akwarela na papierze / A3

Portret na zamówienie ze zdjęcia Warszawa

Portret dziadków

Akwarela na papierze / A3

Portrety klasyczne
1

Dwie techniki malarskie

Obrazy maluję wyłącznie profesjonalnymi farbami, dzięki czemu praca będzie trwałą na lata pamiątką, stając się integralną częścią pamięci o rodzinie i bliskich. Specjalizuje się w technice olejnej na płótnie i akwareli na papierze. W obu mediach realizm postaci jest na tym samym poziomie.
2

Gwarancja podobieństwa

W trakcie malowania wysyłam zdjęcia portretu do akceptacji, aby na bieżąco nanosić poprawki. Portret może być malowany na podstawie kilku różnych zdjęć, uzupełniam też brakujące części ciała, zmieniam ubrania, tło.
3

Doświadczenie

Portretowaniem ludzi zajmuję się profesjonalnie od ponad 8 lat, stworzyłam również autorską markę Och Psino z portretami psów. Oprócz tego cały czas maluję prace autorskie, sztuka to cały mój świat! ❤️

Widełki cenowe

Dokładna wycena zależy od wybranego formatu, techniki, ilości osób oraz rodzaju tła. Mogę jednak podać ceny startowe do przykładowych portretów z 1 osobą bez szczegółowego tła:

A4 (30×20 cm)  — od 300 zł
A3 (40×30 cm)  —  od 500 zł
B3 (50×35 cm)  —  od 700 zł
B2 (70×50 cm)  —  od 1000 zł
A1 (80×60 cm)  —  od 2000 zł
B1 (100×70 cm)  —  od 3000 zł

Ile osób może być na portrecie?

A4 (30×20 cm)  —  1 osoba
A3 (40×30 cm)  —  od 1 do 2 osób
B3 (50×35 cm)  —  od 1 do 4 osób
B2 (70×50 cm)  —  od 1 do 5 osób
A1 (80×60 cm)  —  od 2 do 7 osób
B1 (100×70 cm)  —  od 2 do 9 osób

Czy prace są czymś zabezpieczone?

Akwarele zabezpieczam nieżółknącym werniksem w sprayu firmy Talens, który uodparnia je na działanie światła i wilgoci. Prace olejne (przy moim sposobie malowania) powinny być werniksowane dopiero po 4-6 miesiącach. Za dodatkową sumę 25 zł mogę dołączyć do obrazu pędzel i werniks w buteleczce wraz z instrukcją i datą użycia go samodzielnie.

Potrzebuję portretu za kilka dni! Uda się?

Prezent na ostatni gwizdek? 😄 Praca w ekstremalnie szybkim czasie jest możliwa wyłącznie w akwareli, dodając do tego malowanie po nocach. Będzie drogo, ale damy radę!

Technika akwareli

Szybszy czas realizacji

Pozwala na oddanie drobnych szczegółów, bardzo małych formatem twarzy a także lekkich, rozmywających się plam. Akwarele maluję na najlepszym, bawełnianym papierze Arches HP o gramaturze 300gr/m2. Przy formatach powyżej A3 naciągam papier na krosno, dzięki czemu jest idealnie równy. Malowanie portretów akwarelą jest znacznie cięższe, niż pozostałymi technikami, a profesjonalnie zajmuje się tym tylko kilku malarzy w Polsce. Możesz więc mieć pewność, że nikt nie będzie miał podobnej pracy 😊
Czas wykonania – od 1 tygodnia do 1 miesiąca.

Technika olejna

Dłuższy czas realizacji

Portret olejny malowany jest na płótnie lnianym, które jest trwalsze od bawełnianego. Preferuję klasyczną technikę laserunków, bez grubej malatury. Jest to najbardziej znana technika malowania portretów od stuleci. Olej do całkowitego wyschnięcia potrzebuje kilku miesięcy, dlatego dopiero po tym czasie może być werniksowany – inaczej farba popęka za kilka lat.
Czas wykonania – od 2 tygodni do 2 miesięcy.