Portret osobowościowy

witaj!

Z pewnością jesteś tu, bo szukasz wyjątkowego prezentu dla bliskiej Ci osoby, prawda?

Pozwól, że pokażę Ci, jak bardzo możesz uszczęśliwić i zaskoczyć tę osobę poprzez odzwierciedlenie jej osobowości w niepowtarzalnym portrecie!

Portret osobowościowy jest moim autorskim projektem, w którym łączę wiedzę o danej osobie z moją artystyczną wizją i realistycznym warsztatem. Możesz być pewny, że nikt inny nie stworzy dla Ciebie takiej pracy.

 


Czym jest portret osobowościowy?

.

W klasycznym portrecie główną rolę gra twarz portretowanego. Ale czy wystarczy dobrze ją namalować aby stała się ciekawa? Co zrobić by obraz zmuszał do refleksji, zachwytu, zachęcał do pytania kim jest dana osoba? By stał się nieśmiertelny?

Portret osobowościowy jest stworzony na podstawie tego, na czym portretowanej osobie najbardziej zależy, jakie są jej pasje, przeżycia, zawód. Wszystkie elementy na obrazie tworzą spójną historię, w której tło i przedmioty dopowiadają to, czego nie widać na samej twarzy. Kolorystyka każdego elementu, co ważne, oddziałuje z charakterem osoby.

Wodzimy wzrokiem po każdym szczególe obrazu jak po kolejnych linijkach tekstu. Jest to historia stworzona z różnych rozdziałów życia, która wciąga odbiorcę niczym dobra powieść!


Jak powstaje taki portret?

     Portret osobowościowy tworzę na podstawie opisu danej osoby, jej zdjęć twarzy i wszystkiego, co uznajesz za ważne, aby ją odpowiednio namalować. Prace wykonuję w technice oleju na płótnie, nakładając wiele warstw laserunków, aby stopniowo budować historię. 

• technika olejna:
     Portret olejny malowany jest na płótnie lnianym (które jest trwalsze od bawełnianego). Do malowania używam wyłącznie profesjonalnych farb z linii artystycznej, takich jak: Williamsburg, Talens Rembrandt, Winsor&Newton Artists’ Oil Colours. Kolory są bardzo intensywne, dodatkowo można nanosić farbę grubo, aby utworzyła się ciekawa malatura. Jest to najbardziej znana technika malowania portretów od stuleci. Olej do całkowitego wyschnięcia potrzebuje kilku miesięcy, dlatego dopiero po tym czasie może być werniksowany – inaczej farba popęka za kilka lat.

• czas wykonania:
     Od pierwszych rozmów do ostatecznej wersji obrazu mija wiele etapów, które różnią się czasem wykonania – w zależności od wizji obrazu. Oczywiście rozmiar pracy również ma tu znaczenie, jak i ilość aktualnych zleceń. Dlatego warto zarezerwować termin od 3 tygodni do 3 miesięcy wcześniej, niż okazja, na którą ma być wręczony. 

• przebieg pracy twórczej:

     Na początku potrzebuję czasu aby pojawiła się wizja portretu, na podstawie naszych rozmów. Następnie wykonuję kilka projektów, z których wybieramy najlepszy i dalej go omawiamy, aby uwzględnić wszelkie szczegóły i nawiązania. Dzięki temu doskonale wiesz, czego się możesz spodziewać po efekcie końcowym, Po zaakceptowaniu projektu końcowego zabieram się do malowania portretu i na bieżąco wysyłam zdjęcia pracy – aby można było nanosić poprawki. Olej ma tę zaletę, że można go nieskończenie poprawiać, więc nie musisz się bać, że coś pójdzie nie tak i “nic się nie da z tym zrobić” 😉

• werniksowanie:

      Aby utrwalić farbę, należy zawerniksować obraz po upływie 4-6 miesięcy. Jeżeli obdarowana portretem osoba jest z Warszawy – umawiamy  się osobiście po odbiór pracy i po kilku dniach jest gotowa do zabrania. Jeżeli zaś mieszka w innym mieście – wskazuję miejsce, w którym może to zrobić sklep plastyczny lub umawiamy się na odbiór pracy kurierem. 

• dostępne formaty prac:

     Ze względu na dużą ilość szczegółów i elementów w portrecie, prace maluję w formacie od  B2 (70x50cm),  A1 (80x60cm) do B1 (100x70cm).


 

Jak zamówić portret?

.

     •  Aby wycenić zamówienie należy wysłać kilka zdjęć danej osoby na mail: akwarele1@gmail.com, podać wybrany format i termin realizacji. Staram się odpisywać na maile tego samego dnia, więc dostaniesz szybką odpowiedź.
     •  Przed rozpoczęciem pracy wysyłam projekt obrazu do omówienia. Potwierdzeniem złożenia zamówienia jest bezzwrotny, 40% zadatek. Po ukończeniu obrazu pobieram resztę wynagrodzenia i wysyłam pracę kurierem (wysyłka zagraniczna? bez problemu!).
     •  Prace olejne oprawiane są na życzenie w sklepie z oprawą.

 

To jak? Zaskoczymy osobę, o której właśnie myślisz?

Przenieśmy ją na płótno!


Odpowiedzialność za prawa autorskie do materiałów, na podstawie których ma być namalowany portret na zamówienie, leży po stronie zamawiającego.