Portrety na zamówienie ze zdjęcia

 

Portret na zamówienie jest prezentem ponadczasowym – może upamiętniać ważne dla nas chwile w życiu, nowy etap, zawarcie związku małżeńskiego, ale i podkreślić naszą osobowość.  Prezentując komuś jego portret pokazujemy nasze uczucia do tej osoby, jak ją widzimy i jakie emocje kojarzą nam się z nią najmocniej.

Dodatkowo wiadomym jest, iż portret należy zamówić z wyprzedzeniem – jest więc to akcent podkreślający pamięć o danej osobie, o naszych zaplanowanych chęciach uszczęśliwienia jej. Taki prezent na długo zostanie w sercu obdarowanej osoby.

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Jakie portrety na zamówienie maluję?

.

     Wykonuję portrety indywidualne, pary, ślubne, dzieci oraz rodzinne. Obrazy maluję wyłącznie profesjonalnymi farbami, dzięki czemu praca będzie trwałą na lata pamiątką, stając się integralną częścią pamięci o rodzinie i bliskich. Specjalizuje się w technice olejnej na płótnie i akwareli na papierze. W obu mediach realizm postaci jest na tym samym poziomie, różni się jedynie czas wykonania i cena. Mogę również wykonać klasyczny portret czarno-biały w ołówku. 

.

• technika olejna:
     Portret olejny malowany jest na płótnie lnianym lub bawełnianym. Kolory są bardzo intensywne, dodatkowo można nanosić farbę grubo, aby utworzyła się ciekawa malatura. Jest to najbardziej znana technika malowania portretów od stuleci. Olej do całkowitego wyschnięcia potrzebuje kilku miesięcy, dlatego dopiero po tym czasie może być werniksowany – inaczej farba popęka za kilka lat. Obraz wręczany jest bez ramy, jeżeli jednak nie będą mieli Państwo czasu na samodzielną oprawę, za dodatkową opłatę (od 50 do 150 zł) mogę się tym zająć. Czas wykonania – minimum dwa tygodnie.

• technika akwareli:
     Pozwala na oddanie drobnych szczegółów, bardzo małych formatem twarzy a także lekkich, rozmywających się plam. Akwarele maluję na najlepszym, bawełnianym papierze Arches HP o gramaturze 300gr/m2. Praca oprawiana jest w ramę z szybką plexi i passe-partou z Ikei, którą można potem wymienić na inną, we własnym zakresie.  Malowanie portretów akwarelą jest znacznie cięższe, niż pozostałymi technikami, a profesjonalnie zajmuje się tym tylko kilku malarzy w Polsce. Mogą więc mieć Państwo pewność, że nikt nie będzie miał podobnej pracy 🙂 Czas wykonania – minimum tydzień.

• portret ołówkiem:
     Wykonywany jest ołówkami na papierze technicznym. Wybrana technika pozwala na dokładne oddanie szczegółów,  do tego jest znakomita przy portretowaniu na podstawie starych, czarno-białych zdjęć. Czas wykonania – tydzień.

 

Częste pytanie: Potrzebuję portretu na ten tydzień, czy da się go namalować w kilka dni?  Prawdopodobnie tak. W takiej sytuacji proponuję format pracy, w którym najszybciej uda mi się namalować portret.

Czy prace są czymś zabezpieczone?  Akwarele zabezpieczam nieżółknącym werniksem w sprayu firmy Talens, który uodparnia je na działanie światła i wilgoci. Prace olejne (przy moim sposobie malowania) powinny być werniksowane dopiero po 4-6 miesiącach. Za dodatkową sumę 25 zł mogę dołączyć do obrazu pędzel i werniks w buteleczce wraz z instrukcją i datą użycia go samodzielnie. 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Portret na zamówienie ze zdjęcia Warszawa

Jak zamówić portret?

.

     •  Aby złożyć zamówienie należy wysłać kilka zdjęć danej osoby na mail: akwarele1@gmail.com i opisać swoją wizję portretu, wybrany format, ilość osób i termin realizacji. Staram się odpisywać na maile tego samego dnia, więc dostaną Państwo szybką odpowiedź z wyceną.
     •  Przed rozpoczęciem pracy wysyłam projekt obrazu do omówienia. Potwierdzeniem złożenia zamówienia jest bezzwrotny, 40% zadatek, wpłacany po zaakceptowaniu projektu. Po ukończeniu obrazu pobieram resztę wynagrodzenia i wysyłam pracę.
     •  Ceny zależą od wybranej techniki i rozmiaru, wysyłka kurierem – 20 zł. Możliwy odbiór osobisty na terenie Warszawy.

Formaty:                    ilość osób:
A4 (30x20cm)      –     1 osoba
A3 (40x30cm)      –     1-2 osoby
B3 (50x35cm)      –     1-4 osób
B2 (70x50cm)      –     1-5 osób
A1 (80x60cm)      –     2-7 osób
B1 (100x70cm)    –     2-9 osób

 

Aktualnie przyjmuję zlecenia na styczeń 2020 r.  Jeżeli bliska Ci osoba ma urodziny, ślub lub chrzest dziecka w lutym – to teraz jest idealny czas na rezerwację terminu! 🙂

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Chcesz być na bieżąco z nowymi realizacjami portretów? Obserwuj moje konto na instagramie!    wiele_twarzy

Odpowiedzialność za prawa autorskie do materiałów, na podstawie których ma być namalowany portret na zamówienie, leży po stronie zamawiającego.
Portret na zamówienie Warszawa, malowanie ze zdjęć warszawa, obraz na zamówienie, portret olejny, rysunek twarzy, portret pary, portret ślubny,  malarstwo realistyczne, malarstwo figuratywne. Zapraszam do zamawiania, gotowe obrazy olejne, akrylowe, malarstwo na zamówienie i na sprzedaż.